انتشار بیانیه روز جهانی ایمنی و بهداشت در محیط کار ۲۰۲۱

02:32356۲

چندی پیش، سازمان جهانی کار، محور های اصلی روز جهانی ایمنی و بهداشت در محیط کار سال ۲۰۲۱ را مشخص کرد. در زیر می‌توانید متن کامل این بیانیه را بخوانید.

بیانیه سازمان جهانی کار

پاندمی کووید-۱۹، دولت‌ها، کارفرمایان، کارکنان و عموم مردم را به رویارویی با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در ارتباط با ویروس و اثرات بی‌شمار آن بر دنیای کار سوق داده‌است. روز جهانی ایمنی و بهداشت در محیط کار سال ۲۰۲۱ بر روی استراتژی‌های توانمندسازی سیستم‌های ملی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، جهت ایجاد تاب‌آوری برای مقابله با بحران‌های امروز و فردا با بهره‌گیری از آموخته‌ها و تجارب دنیای کار، متمرکز خواهد بود.

از آن هنگام که پاندمی کووید-۱۹ در اوایل سال ۲۰۲۰ به عنوان یک بحران جهانی پدیدار گشت، تاثیرات عمیقی را در تمامی زمینه‌ها بر جای گذاشت. این پاندمی تقریبا تمامی ابعاد دنیای کار را تحت تاثیر خود قرار داده‌است: از ریسک انتقال ویروس در محیط های کاری تا ریسک‌های جدیدی که بر اثر تدابیر کاهش شیوع ویروس ایجاد شده‌اند. انتقال به صورت‌های جدید کاری مانند تکیه گسترده بر دورکاری موقعیت‌های جدیدی را برای کارکنان به ارمغان آورده‌است، با این حال این موقعیت‌ها ریسک‌های جدیدی مانند ریسک‌های روانی-اجتماعی یا افزایش خشونت را در بر داشته‌است.

روز جهانی ایمنی و بهداشت در محیط کار ۲۰۲۱، بر استفاده از عناصر سیستم‌های OSH همان‌گونه که در کنوانسیون «چارچوب ترفیعی برای ایمنی و بهداشت حرفه‌ای» (سال ۲۰۰۶ شماره ۱۸۷) اشاره شده‌است، تمرکز خواهد کرد. گزارش روز جهانی بررسی می‌کند که چگونه بحران فعلی، اهمیت تقویت این سیستم های OSH (مانند خدمات سلامت شغلی) را در سطح ملی و کسب و کارها نشان می‌دهد.

سازمان جهانی کار از این فرصت برای افزایش آگاهی و ترغیب به گفت‌و‌گو در رابطه با اهمیت ایجاد و سرمایه‌گذاری در سیستم‌های تاب‌آور OSH همراه با بیان مثال‌های منطقه‌ای و کشوری جهت جلوگیری از شیوع کووید-۱۹ در محیط کار، استفاده خواهد کرد.

منبع
International Labour Organization
لینک کوتاه
https://ohsworld.ir /?p=1247

25 نوشته
مصطفی مؤسس وب‌سایت دنیای OHS و دانشجوی کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل می‌باشد؛ وی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای را یک ارزش می‌داند و با خود عهد بسته است که به خوبی از این ارزش پاسداری کند.

2 Comments

   1. مصطفی نعمتی عطار

    تشکر
    انشالا در برنامه آینده قرارش میدیم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند